pomoc w dopborze kredytuRynek kredytów w Polsce jest bardzo duży. Z jednej strony Polacy chętnie się zadłużają z drugiej strony banki i inne instytucje finansowe walczą miedzy sobą zaciekle o klienta, przyszłego kredyto lub pożyczkobiorcę.

Poluzowanie polityki dla udzielania kredytów gotówkowych poprzez zmianę tzw. rekomendacji T przez Komisję Nadzoru Finansowego, spowodowało, że na rynku rozpoczęła się prawdziwa wojna na kredyty i pożyczki konsumenckie, które coraz częściej przypominają warunkami chwilówki.

A to nie wszystko

Po prawdziwym zastoju na rynku nieruchomości ponownie mamy do czynienia z boomem kredytowym. Nowy program pomocowy ze strony państwa ?Mieszkanie dla Młodych? w maju b.r. cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że rynek kredytów hipotecznych pęka w szwach.

Tym bardziej, że banki są teraz w stanie zaoferować niskie, atrakcyjne oprocentowanie. Promocji i preferencyjnych zapisów w umowach kredytowych jest całe mnóstwo. Istnieje tylko jedno, ale? zwykłemu Kowalskiemu często ciężko się w tym wszystkim zorientować.

Sięgnij po pomoc w wyborze kredytu, znajdź dobrego doradcę kredytowego

Gdzie go szukać? Chociażby na stronie dobry doradca.pl Warto też przeszukiwać portale i fora branżowe oraz pytać znajomych. Najlepszą pomoc w wyborze kredytu udzieli Ci profesjonalista. Osoba kompetentna, która działa według Kodeksu Dobrych Praktyk Związku Firm Doradztwa Finansowego. Czego możemy oczekiwać od doradcy? Przede wszystkim staranności i kompetencji, uczciwości i godnego zachowania. Dbałości o szczegóły aby nigdy nie doszło do żadnego konfliktu interesów.

Doradca kredytowy to nie komiwojażer. On nie sprzedaje on doradza i umiejętnie pomaga zarządzać w taki sposób Twoim portfelem, abyś nie stracił, a Twoje pieniądze były całkowicie bezpieczne. Zaś Ty sam zaciągając kolejne zobowiązania mógł spokojnie związać koniec z końcem.

Co zrobi doradca?

Pomoże Ci właściwie oszacować Twoją zdolność kredytową i w razie takiej potrzeby, ją poprawić. Będzie negocjował z bankiem najlepsze warunki kredytu, a to wszystko jako fachowiec. Pomoże właściwie wypełnić dokumenty i skompletować je w całości. Pomoże właściwie odczytać i zrozumieć umowę kredytową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *