doradztwo finansoweW dzisiejszych czasach każdy z nas korzysta z produktów instytucji finansowych poprzez zaciąganie kredytów, pożyczek, zakładania lokat czy inwestowania swoich oszczędności. Część osób nadal wybiera oferty, których nie konsultuje z nikim i polega wyłącznie na opiniach znalezionych w internecie. Czy to właściwy sposób postępowania? Czy warto korzystać z doradztwa finansowego? 

Doradztwo finansowe zalety

Większość osób słysząc doradztwo finansowe – od razu kojarzy to z wysokimi kosztami. Jest to stereotyp, który ciężko przełamać i często kosztuje on ich sporo problemów w tym także finansowych – omówmy to na prostym przykładzie wzięcia kredytu bez i z doradcą.

1. Kredyt bez doradcy: 

– jesteśmy zmuszeni skorzystać z oferty podanej przez Bank,

– ciężko wynegocjować lepszą ofertę,

– bardzo ciężko wybrać najlepszą ofertę na rynku dostosowaną do własnych potrzeb,

– czas wzięcia kredytu często się wydłuża,

2. Kredyt z doradcą finansowym:doradca finansowy

– doradca pomoże nam wybrać ofertę dostosowaną do naszych potrzeb (dostosuje czas spłaty, wysokość raty),

– dzięki skorzystaniu z pomocy doradcy finansowego często mamy możliwość skorzystania ze znacznie lepszej oferty,

-doradca wyręczy nas w załatwieniu wszystkich formalności i skróci czas wzięcia kredytu do minimum,

Podsumowując: jak widać biorąc kredyt z doradcą weźmiemy go nie tylko szybciej ale i taniej – ale co z kosztami doradcy?

Koszty doradztwa finansowego

Obecnie w większości przypadków doradca finansowy zarabia na prowizji udzielonego kredytu, którą wypłaca mu Bank. Dzięki temu każda osoba korzystająca z doradcy kredytowego otrzymuje fachową pomoc finansową ZA DARMO. Tak więc sami widzicie, że naprawdę warto skontaktować się z takim doradcą w przypadku kiedy potrzebujemy kredytu lub chcemy zainwestować swoje oszczędności. Dla zwiększenia pewności wyboru najlepszej oferty możemy skorzystać z pomocy dwóch doradców i porównać najlepsze rozwiązania przez nich przedstawione.

Doradztwo finansowe – gdzie?

Jednymi z najpopularniejszych serwisów w zakresie doradztwa finansowego w internecie są Open Finance i Expander. Na ich stronie znajdziecie spis produktów, w zakresie których udzielają doradztwa – po wysłaniu wniosku, telefonicznie skontaktuje się z wami doradca w sprawie omówienia szczegółów i umówienia ewentualnego spotkania.

Podsumowując – nie bójcie korzystać się z doradztwa finansowego, ponieważ w wielu przypadkach otrzymacie fachową pomoc doradcy za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *